Tarih : 23-03-2020 2557 defa incelendi
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, HDP Muş Milletvekili Gülistan Koçyiğit ile Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz, Diyarbakır Büyük Şehir Belediyesi Başkanı Selçuk Mızraklı, Çınar Belediye Başkanı Bedri Kaya ve Başkan Yardımcısı Bedri Kaya Zerzevan Kalesi’ne ziyarette bulundu.
Doğu Roma İmparatorluğu’nun Diyarbakır ile Mardin arasındaki antik ticaret yolu üstünde askeri üs olarak kurduğu ve İS 400 ile 700’lü yıllar arasında hizmet veren Zerzevan Kalesi hakkında arkeologlardan detaylı bilgi alan ziyaretçiler, tarihle ilgili anekdotları dinlerken keyifli ve verimli dakikalar geçirdi.
Ziyaretçiler kalede 60 dönümlük alanda bulunan 12-15 metre yüksekliğinde ve 1200 metre uzunluğunda sur kalıntısı, 21 metre yüksekliğinde gözetleme ve savunma kulesi, kilise, yönetim binası, konutlar, tahıl ve silah depoları, yer altı ibadethanesi, sığınaklar, kaya mezarları, su kanalları ile 54 su sarnıcını tek tek gezdi.
Gezi ziyaretçilere ayran ikramı ile son buldu.
Başkan Kaya Yol Çalışmaları Devam Eden Mahalleleri Ziyaret Etti
![Dengbêj Dinletisi'ne Tüm Çınarlılar Davetlidir](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-98285095a72f-45b7-42ca-8138-ac69976d5656.jpg)
Dengbêj Dinletisi'ne Tüm Çınarlılar Davetlidir
![Kadir Geceniz Mübarek Olsun](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-1081Kadir-Gecesi-Mesajları.jpg)
Kadir Geceniz Mübarek Olsun
Köroğlu'nda Yol Çalışmaları Devam Ediyor
![Çınar Belediye Başkanının Bayram Mesajı](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-36967966306_745673019206539_7743735539727073280_n.jpg)
Çınar Belediye Başkanının Bayram Mesajı
![Köylerde Yol Çalışmaları Başlatıldı](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-490657a28cfe-2fab-4841-94e1-694a7a84de15.jpg)
Köylerde Yol Çalışmaları Başlatıldı
Budama ve Temizlik Çalışmaları Mezarlıkta Devam Ediyor
![Kurban Bayramınız Kutlu Olsun](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-9926bayram fotosu.jpg)
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun
Çınar’lı Kadınlara Kadına Karşı Şiddet ve İstanbul Sözleşmesi Anlatıldı
“Gezici Çocuk Tiyatrosu” Çınar’da Çocuklarla Buluştu
Hafriyat Temizliği ve Yol Çalışmaları Devam Ediyor
Ayveri Mahallesi'nde Yol Çalışmaları Devam Ediyor
Kar Temizleme Çalışması Yapıldı
Tarlada Çalışan Kadınlarla Buluşuldu
![Çınar Belediyesi Yol Çalışmalarına Devam Ediyor](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-6989HY1A3467.jpg)