![Kırsal Mahallelerde Gübre Temizliği Yapılıyor](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-9692HY1A3296.jpg)
Tarih : 04-07-2019 1389 defa incelendi
Çınar Belediyesi Fen İşleri Birimi’ne bağlı ekipler tarafından başlatılan çalışmada kırsal mahalleler yıllarca birikmiş çöp ve gübre gibi atıklardan arındırıldı.
Çınar Belediyesi, kırsal mahallelerde biriken hayvan gübreleri için çalışma başlattı. Çalışmalar Fen İşleri Birimi’ne bağlı ekipler tarafından Sevindik (Xecîta) Mahallesi’nde yapılırken, yaşam bölgesinden toplanan hayvan gübresi toprak veriminin arttırılması için tarlalara dağıtılacak.
Çalışmaya dair bilgi veren Fen İşleri Şefi Mehmet Burhan Arzu, çalışmaların çevre temizliği açısından önemli olduğunu belirterek, “Yaz aylarında oluşan haşere ve sivrisinek oluşumunu engellemek amacıyla önemli bir çalışmadır. Geçtiğimiz hafta başlatmış olduğumuz çalışmada kırsal mahallelerde birikmiş hayvan gübreleri ve çöpleri temizleyerek daha sağlıklı bir yaşam alanı için hizmeti veriyoruz” dedi.
Mahallenin muhtarı Abdullah Aker de Çınar Belediyesi’nin çevre ve sağlık için göstermiş olduğu duyarlılıktan memnun olduklarını dile getirerek, “Çalışmalarda emeği geçen belediye yetkililerine desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Temizlik çalışmalarından sonra mahallemiz böcek ve kötü kokudan kurtuldu” diye konuştu.
Mahalle sakinleri ise yaşadıkları alanın temizlenmesinden memnun olduklarını dile getirdi.
Çınar Belediyesi Başkanı Kaya Muhtarla Bir Araya Geldi
Çınar Belediyesi Köy Okullarına Yardımda Bulunmaya Devam Ediyor
Başalan Mahallesi'nde Parke Çalışmaları Devam Ediyor
Mesire Alanında Ağaç Sulama Sistemi Döşeniyor
Ağaç Budama Çalışması Başlatıldı
![Merkeziçi Yol Bakım ve Onarım Çalışması Yapıldı](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-88995f93a324-3979-440f-87eb-4914ee3c4c77.jpg)
Merkeziçi Yol Bakım ve Onarım Çalışması Yapıldı
![Dişlibaşak Mahallesi'nde Yol Çalışmaları Başladı](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-5704cebeaf32-d637-4f73-8c51-3151809eb6be.jpg)
Dişlibaşak Mahallesi'nde Yol Çalışmaları Başladı
Kadına Yönelik Şiddete Karşı Panel Düzenlendi
![Havalar Düzeldi Çınar’da Tenis’e Devam](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-5929HY1A2581.jpg)
Havalar Düzeldi Çınar’da Tenis’e Devam
![Çınar Belediyesi’nden Erzak Yardımı](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-4672IMG-20190521-WA0007.jpg)
Çınar Belediyesi’nden Erzak Yardımı
Çarşı Cepheleri Yenilendi, Tabelalar Asıldı
Ağaçsever Köyü'nde Aile Ziyareti Yapıldı
![Eşbaşkan Kaya Parke Çalışmalarını İnceledi](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-8156HY1A3247.jpg)
Eşbaşkan Kaya Parke Çalışmalarını İnceledi
Belediye Personeline Toplumsal Cinsiyet Eğitimi Verildi
![Çınar Belediye Başkanı Parke Taşı Çalışmalarını Denetledi](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-1699HY1A3028-1.jpg)