Tarih : 23-03-2020 555 defa incelendi
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin (DBB) organize ettiği “Rojên Filmên Gerok Yên Jinan”, “Gezici Kadın Film Günleri” dün akşam Çınar’da sinemaseverleri bir araya getirdi. Nûjîyan Parkı amfi tiyatroda düzenlenen film gösterimine Çınar Belediye Başkanı Bedri Kaya ve Başkan Yardımcısı Necla Tamriş belediye meclis üyeleri ve yüzlerce kişi katıldı. Gösterimde yönetmenliğini Vuslat Saraçoğlu’nun yaptığı “Borç” adlı filmi izlendi. Gösterime özellikle çocuk ve kadınların yoğun olarak katıldı.
“Borç” Filmi Ne Anlatıyor?
Filmde yer alan karakterlerden biri olan Tufan, karısı ve kızı Simge ile birlikte Eskişehir’de yaşayan bir adamdır. Tufan’ın hayatını idame ettirmek için çalıştığı yer ise küçük bir matbaadır. Her gün evden işe, işten eve giden bir adam olan Tufan’ın bu düzenli ve sıradan hayatı, bir gece yaşanan kriz sonucunda değişiverir. Ailenin yan dairede yalnız yaşayan komşuları Huriye aniden fenalaşır. Fakat ona bakabilecek kimse yoktur. Tufan Huriye’yi ortada bırakmayı göze alamaz ve iyileşene kadar ona evinde bakmaya karar verir. Yaşadığı kimi kaygı ve korkuların sonucunda Tufan’ın “iyilik” hali önemli sınavlardan geçmektedir.
Başkan Parke Çalışmalarını Denetledi
Çınar Anadolu Lisesi’nde “Sıfır Atık Projesi” Semineri Verildi
![Şeyh Abdurahman Aktepe Kütüphane'si](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-2735WhatsApp Image 2023-07-06 at 11.05.20.jpeg)
Şeyh Abdurahman Aktepe Kütüphane'si
Çınar Belediyesi Kanal Temizlik Çalışmalarını Sürdürüyor
Belediye Başkanı Şeyh Abdurrahman Türbesi’ni Ziyaret Etti
![Çınar Belediyesi Yol Çalışmalarına Devam Ediyor](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-6989HY1A3467.jpg)
Çınar Belediyesi Yol Çalışmalarına Devam Ediyor
![Başkan Kaya ve Tamriş Yol Çalışmalarını Yerinde İnceledi](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-162HY1A3510-600x400.jpg)
Başkan Kaya ve Tamriş Yol Çalışmalarını Yerinde İnceledi
Çakmak Deresi’nin Çevresi Mesire Alanı Yapılıyor
DİYARGAZIN BOZDUĞU YOLLAR ONARILDI
![Kurban Bayramınız Kutlu Olsun](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-9926bayram fotosu.jpg)
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun
![Söz Verdiğimiz Gibi Çok Çalıştık Son Bir Yılda Yaptığımız Çalışmalar](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-3523WhatsApp Image 2021-01-11 at 13.23.20.jpeg)
Söz Verdiğimiz Gibi Çok Çalıştık Son Bir Yılda Yaptığımız Çalışmalar
Ağaçsever Mahallesi'nde Yol Çalışmaları Devam Ediyor
Halıören Mahallesi'nde Yol Çalışmaları Devam Ediyor
![Nujiyan Parkı'nda Bakım Çalışmaları Yapıldı](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-33749cf57454-3d1e-431a-8a58-392a29db4025.jpg)