Tarih : 05-01-2021 1184 defa incelendi
Çınar Belediyesi, sokak hayvanları için korunaklı mama kapları uygulamasına imza attı. Belediyemiz Covid-19 salgını nedeniyle sık sık uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sokak hayvanlarının aç kalmaması için ilçenin belirli noktalarına su ve mama kapları bıraktı. Can dostlarımız için tasarlanan yeni su ve mama kapları zabıta ekiplerimiz tarafından ilçenin pek çok noktasına yerleştirildi.
Mama kapları belirli noktalara bırakılırken çalışmayı belediye başkan yardımcılarımız Necla Tamriş, Berivan Dal ve Meclis Üyesi Salime Fidan da yerinde denetledi.
Yapılan çalışmanın sokak hayvanları için önemine değinen Belediye Başkan Yardımcısı Berivan Dal, “Özellikle salgın nedeniyle insanlar da evden çıkamadıkları için hayvanlar sokakta yiyecek bulamıyor ve aç kalabiliyorlar. Bizim için her canlının hayatı önemlidir. Bu yüzden su ve mama bırakılacak korunaklı kaplar yapıp ilçemizin belirli noktalarına bıraktık. İlçe sakinleri de bu kaplara mama ve su bırakıp hayvanların aç kalmaması için dayanışma gösterebilirler” diye konuştu.
Budama ve Temizlik Çalışmaları Mezarlıkta Devam Ediyor
![Hoş Geldin Mübarek Ramazan](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-130938f81673-c41e-4497-adf4-37d91e2684ce.jpg)
Hoş Geldin Mübarek Ramazan
Çınar’da Spor Faaliyetleri Başlıyor
Belediyemizden 5 Yıllık Stratejik Plan İçin Anket Çalışması
Kontrol Ekibi Parke Çalışmalarını Denetledi
Köroğlu'nda Yol Çalışmaları Devam Ediyor
Belediye Personeline İş Sağlığı Güvenliği Eğitimi Verildi
Başalan'da Kilitli Parke Taşı Çalışması Başladı
![“Çocuk İstismarı” Eğitimi Verildi](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-2975kadinmerkezi-eğitim-17-01-2020 (1).jpg)
“Çocuk İstismarı” Eğitimi Verildi
Belediye Personeline Toplumsal Cinsiyet Eğitimi Verildi
Gazi Mahallesi’nde Merdiven Çalışması Sürüyor
![Barış Anneleri Çınar Belediyesi’ni Ziyaret Etti](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-138HY1A2748-150x100.jpg)