![Çınar’da Çöpler Saat 16:00’da Toplanacak](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-7699cinarda-cöp-atma-saatleri-22-08-2019.jpg)
Tarih : 22-08-2019 843 defa incelendi
Çınar Belediyesi bünyesinde bağlı Temizlik İşleri Birimi 10 Temmuz’da ilçe merkezinde bulunan 6 mahallede çöplerin saat 16:00’da toplanacağını duyurdu. Saat 16:00’dan önce kimsenin çöp atmaması gerektiğini belirten Çınar Belediyesi Temizlik İşleri Müdür Vekili Veysel Elmalı, çöp kokusunun ve çevre kirliliğinin önlenmesi için tüm Çınar halkını bir kez daha duyarlı olmaya çağırdı. Elmalı, “Eğer temiz bir çevrede yaşamak istiyorsak, çevremizi bilgili ve bilinçli bir şekilde korumalıyız. Çevreyi temiz tutmak, herkes için insanlık ve vatandaşlık görevidir” dedi.
‘Çöpler Çöp Poşetinde Atılmalı’
Sağlık bir yaşam ve Çınar için herkesin hassasiyet göstermesi gerektiğini dile getiren Elmalı, “Çöplerin her gün akşam saatlerinde, poşet içerisine ağzı açılmayacak şekilde bağlayarak çöp konteynerlerının içerisine bırakılması gerekir. Çünkü konteyner dışına bırakılan çöp poşetlerinin bazen kedi ve köpekler tarafından parçalanması sonucunda çevreye dağılması insan sağlığına Zaralı ve hoş görünmeyen bir ortam oluşturmaktadır.Çınar halkı bu özveriyi gösterirse daha temiz bir ilçede yaşamayı tercih etmiş olacaklardır” diye konuştu.
Cumhuriyet Mahallesi’nde Yeni İmar Yolu Açıldı
![Çınar Belediye Başkanı Parke Taşı Çalışmalarını Denetledi](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-1699HY1A3028-1.jpg)
Çınar Belediye Başkanı Parke Taşı Çalışmalarını Denetledi
![Çınar’da Mazbatalar Alındı](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-9261HY1A2727-150x100.jpg)
Çınar’da Mazbatalar Alındı
Kırsal Mahallelerde Karla Mücadele Çalışmaları
![BAŞKAN KAYA TÜM ÇINAR HALKINI AŞI OLMAYA DAVET ETTİ](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-354564c5bf1d-241a-466e-ac0b-13fad62dbccb.jpg)
BAŞKAN KAYA TÜM ÇINAR HALKINI AŞI OLMAYA DAVET ETTİ
Jinwar Kadın Merkezi'nde Kadınlar Film İzledi
Tadilat Çalışmaları Başlatılan Soğuk Hava Deposu, Tekstil Atölyesi Olacak
Belediyemiz Ağaçlandırma Çalışmalarına Devam Ediyor
Jinwar Kadın Merkezi Kadınlar İçin Okuma Yazma Kursu Başlattı
Çınar Belediye Eşbaşkanları Göktepe Köyü’nü Ziyaret Etti
![Anneler Günü Etkinliği](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-1233xx.png)
Anneler Günü Etkinliği
Halıören Mahallesi'nde Yol Çalışmaları Devam Ediyor
![Çınar Belediyesi Spor Kulübü](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-7995359440059_656989396470542_3004655399926323417_n.jpg)
Çınar Belediyesi Spor Kulübü
Deprem'den Etkilenen Kadınlara Hijyen Çantası Hediye Edildi
![İş Makinesi Alımı](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-1412bedri kaya salime fidan.png)