Tarih : 23-05-2022 642 defa incelendi
Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Kadın Merkezi tarafından Engelliler Haftası kapsamında etkinlik düzenlendi. "Engelsiz bir yaşam için onlara engel olmayın" pankartının asıldığı etkinliğe TKDP Genel Başkanı Mehmet Emin Kardaş, Belediye Başkanı Bedri Kaya, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri, HDP ve DBP ilçe parti yönetimi ve Çınar spor kulübü başkanı katıldı. Çınar Özel Öz Sevgi Yuvası, Bismil Buket, Diyarbakır Dil Konuşma ve Pera Berfin Özel Eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin de eğitimci ve öğrencileriyle katılım sağladığı etkinliğin açılış konuşmasını özel eğitim ve rehabilitasyon öğretmenleri derneği başkan yardımcısı Ercan Demir yaptı. Demir, engellilerin toplumdaki yeri üzerine konuştu.
Daha sonra konuşan T-KDP Genel Başkanı Mehmet Emin Kardaş, engelli bireylerin yaşadıkları güçlükleri ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar yapılması gerektiğine dikkat çekti. Kardaş, Belediyelerin de engelli vatandaşlar için çeşitli proje ve çalışmalar yapması gerektiğini söyledi. İşitme Engellileri Eğitim Merkezi ve ilçede bulunan rehabilitasyon merkezlerinin de katıldığı etkinlikte renkli anlar yaşandı. Oyun göstersi ve müzik dinletisinin yapıldığı etkinlikte palyaçolar çocukların yüzlerini boyadı. Etkinliğimizin sonunda bedensel engelli bir öğrenciye akülü sandalye hediye edildi ve katılımcı yüzlerce engelliye oyuncaklar ve kıyafetler hediye edildi.
Pamuk Tarlasında Çalışan Kadınlar Ziyaret Edildi
Çınar Belediyespor Amed Yol Spor’u 4-0 Mağlup Etti
Çınar Belediyesi Nikah Salonu Hizmete Girdi
Çınar Belediyesi Başkanı Bedri Kaya Kupayı Verdi
![Parklara Zarar Verenlere Yasal İşlem Uygulanacak](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-3679aa42d364-6b73-4294-a5ed-73df2bf049b3.jpg)
Parklara Zarar Verenlere Yasal İşlem Uygulanacak
![Belediyemiz Yemek ve Çorba Dağıtımını Sürdürüyor](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-883213-02-2023-adiyaman-deprem (5).jpg)
Belediyemiz Yemek ve Çorba Dağıtımını Sürdürüyor
Çınar Belediyesi Köy Yollarını Yapmaya Devam Ediyor
Merpolat Ortaokulu’nda Düzenlenen Bilim Fuarını Ziyaret Edildi
![Kadınlar Kahvaltı ve Gezi Programında Buluştu](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-137219-01-2023-kadin-kahvalti-gezi (7).jpg)
Kadınlar Kahvaltı ve Gezi Programında Buluştu
Çınar’da Kadınlara 25 Kasım Kitapçıkları Dağıtıldı
Gazi Mahallesi Parkı'nda Çim Biçme Çalışması Yapıldı
![Nujiyan Parkı'nda Bakım Çalışmaları Yapıldı](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-33749cf57454-3d1e-431a-8a58-392a29db4025.jpg)