Tarih : 23-03-2020 5 defa incelendi
Çınar Belediyesi Fen İşleri Birimi tarafından kırsal mahallelerde başlatılan yol çalışmaları devam ediyor.
Çınar Belediyesi Başkanı Bedri Kaya ve Başkan Yardımcısı Necla Tamriş kırsal mahallelerde yapılan yol çalışmalarını yerinde incelemeye devam ediyor. Yapılan çalışmaları yerinde denetlemeye, koordine etmeye özen gösteren eşbaşkanlar bu kez de Karaçevre (Cobîn) köyünü ziyaret etti. Fen İşleri Birimi sorumlularından çalışmalarına dair bilgi alan başkanlar köy muhtarı ile de görüşerek köyün sorunları hakkında fikir alışverişinde bulundu.
Çınar’ın Karacadağ bölgesinde bulunan Bulutçeker (Kubîkê), Karaçbellik (Qerajbelek) ile Danışır (Kufrî) kırsal mahallelerinde çalışmalar bittikten sonra şimdi de Karaçevre (Cobîn) mahallesinde çalışmalar devam ediyor. Ulaşıma elverişsiz bir hal alan yolların onarımı yapılmaya başlanırken, yeni yerleşkelerin olduğu yerlere de yeni yollar açılıyor. Yollara alt temel malzeme dökülürken, yağmur ve kar sularının akışının düzenli hale getirilmesi amacıyla menfezler döşeniyor. Çalışmalar yaklaşık iki hafta devam edecek.
'Belediyemiz Hizmeti Esirgemiyor'
Köy muhtarı Alaattin Deniz Çınar Belediyesi’nin çalışmalardan memnun olduklarını ifade ederek, “Geçtiğimiz kış çok fazla yağmur yağdı. Yollarımızın hepsi bozuldu. Yolların tekrar bozulmaması için menfez boruları döşeniyor. Köy içi yeni yollar açılıyor Belediyemizin yardımı ile yollarımız onarılmasından tüm köy halkı olarak memnunuz. Belediye halka hizmet için vardır, belediyemiz de hizmetini esirgemiyor” diye konuştu.
![Çınar Belediyesi Başkanı Ergani Belediyesi’ni Ziyaret Etti](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-580IMG-20190627-WA0004.jpg)
Çınar Belediyesi Başkanı Ergani Belediyesi’ni Ziyaret Etti
Eşbaşkanlarımız Stratejik Plan Anket Çalışması İçin Halkla Buluştu
![Adıyaman'da Kurulan Aş Çadırımız Çorba Dağıtımına Başladı](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-704108-02-2023-adiyaman-corba-dagitimi.jpg)
Adıyaman'da Kurulan Aş Çadırımız Çorba Dağıtımına Başladı
Dezenfeksiyon Çalışmaları Başladı
Jinwar Kadın Merkezi Okuma Yazma Kurs Kayıtları Başladı
Başkan Kaya Leblebitaş Köyünü Ziyaret Etti
![Kadınlar Kahvaltı ve Gezi Programında Buluştu](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-137219-01-2023-kadin-kahvalti-gezi (7).jpg)
Kadınlar Kahvaltı ve Gezi Programında Buluştu
Yol Çalışmalarına Tam Hız Devam
![Deprem'den Ağır Etkilenen Adıyama'a Destek İçin Aracımız Yola Çıktı](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-888607-02-2023-adiyamana-yardim (3).jpg)
Deprem'den Ağır Etkilenen Adıyama'a Destek İçin Aracımız Yola Çıktı
ÇINAR' DA ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİKLERLE KUTLANDI
![Köylerde Yol Çalışmaları Başlatıldı](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-490657a28cfe-2fab-4841-94e1-694a7a84de15.jpg)
Köylerde Yol Çalışmaları Başlatıldı
![Çınar’da Mazbatalar Alındı](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-9261HY1A2727-150x100.jpg)
Çınar’da Mazbatalar Alındı
![Ramazan Bayramınızı Kutlarız](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-5758d350c306-3207-485f-856b-aa945bbe12c5.jpg)
Ramazan Bayramınızı Kutlarız
![Çınar’da Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı](https://www.cinar.bel.tr/upload/icerik/tr-9633HY1A3325.jpg)